DYZAJN MARKET - LÉTO 2018


Asi jen blázen by se v těchto horkých dnech místo k vodě vydal do rozpálené Prahy, ale ten kdo mě zná, ví moc dobře, že jsem právě tím bláznem, kterého najdete spíše na akci ve městě než někde u vody.

A ačkoli jsem z minulého Dyzajnu, především kvůli obrovským davům, nebyla příliš nadšená, rozhodla jsem se i tak si udělat výlet a podívat se na novinky (samozřejmě jsem měla zálusk na nějaké kousky, tak jsem je chtěla vidět na vlastní oči a přesvědčit se, že bez nich opravdu nemohu být).

Přijela jsem do Prahy po 11. hodině, takže teploměr již hlásal velmi vysoké teploty a to ten den teprve začínal.

Jak je mým zvykem, nejdřív jsem si udělala rychlé kolečko po všech stáncích, abych přibližně věděla, kde se co nachází a to další jsem již obcházela s foťákem v ruce.

Našla jsem zde spoustu krásných věcí, ať to byly šaty, šperky, kabelky, batohy či porcelán. Líbí se mi, když má někdo opravdu pěkný nápad a nebojí se jej prezentovat ostatním, avšak narazila jsem také na to, že jsem zde našla dva různé dyzajnéry s velmi podobnými výrobky, ale každý si za ně řekl jinou cenu. Ano, je to pochopitelné, každý si svou práci cení různě, ale pokud byste chtěli ušetřit nějakou tu korunku, stačilo jen pořádně hledat.

Líbila se mi zde spousta výrobků, ale patrně bych tady musela nechat celou výplatu, takže jsem si šla opravdu za svým a hledala cíle své cesty.

Jako první jsem měla na seznamu jednu z mých srdcovek, kterou jsem zahlédla pár dnů před samotnou akcí na instagramu a řekla si, že bez ní domů prostě neodjedu a tím byla brožka Lišky a Malého prince od Polak. Ano, je celkem paradox, že i když brožky vlastně nenosím, tak toto je již druhá od stejného výrobce, kterou jsem si pořídila. Tou první byla brož lišky na zimním Dyzajnu.

I když jsem již podle fotky věděla, že tahle brožka pojede se mnou domů, chtěla jsem ji vidět na vlastní oči. Slečna ve stánečku byla neskutečně milá a přišlo mi až dojemné, když se mi v podstatě skoro omlouvala za to, že tato brožka je dražší oproti ostatním, protože s ní má víc práce. No můžete pak před takovými lidmi nesklonit hlavu, zvlášť když se bavíme o částce 240,-?

Takže s opravdu velkým nadšením tahle dvojice se mnou putovala domů, protože je opravdu nádherná a pro mě má své kouzlo.

Druhá věc, která mě upoutala na internetu ještě před samotnou návštěvou, byl zápisník od Clever Minds Notebook. Mají mnoho různých variant pro cestovatele, cyklisty, milovníky filmů či knih a mnoho dalších, ale mě samozřejmě nejvíce zaujal zápisník Clever Cafe, který má úžasně rozvržené stránky pro hodnocení především kávy, ale já jej vidím jako svého věrného společníka při mých toulkách kavárnami, kam si mohu zapsat den, místo, čas, společníky, co jsem ochutnala, jaká byla obsluha, jak se mi líbilo prostředí apod. Na toto všechno je již zápisník předtištěn. Je rozměru A5, takže se mi pohodlně vejde do mých malých kabelek a nebudu si tak už muset psát poznámky na zadní strany map či lovit v paměti a připomínat si místa dle vlastních fotografií.

Ano, toto jsou pouze dva výrobky, které jsem si pořídila, ale musím říci, že jsem z obou velmi nadšená a velmi se těším na další svůj výlet po kavárnách se zápisníkem v tašce a brožkou na klopě.

Co se týče jídla na Dyzajnu, ani tomu jsem se nevyhnula a musela jsem něco ochutnat, ačkoli toho nebylo mnoho, protože v těchto horných dnech nemám moc na teplé jídlo chuť.

První, co jsem tedy ochutnala, byl perníček Studentská směs, který naštěstí pro mě, nebyl příliš sladký a v tomto horku ideální sladkost, která se neroztápí mezi prsty.

A protože jsem se opravdu nedonutila dát si k obědu něco teplého, má volba padla na quiche, což si myslím, že je ideální volbou do těchto horkých dnů. Já si vybrala variantu modrý sýr se špenátem, která mi moc chutnala.

Dezert byl naprosto jasný a to v podobě zmrzliny od Créme de la Créme. Samozřejmě došlo na můj věčný problém, vybrat si jen jednu příchuť. A i když mé srdce zatoužilo po jasné volbě - slaný arašíd, zatnula jsem zuby a řekla si, že musím zkusit něco, co bych si běžně nedala. Zúžila jsem tedy výběr na čokoládu se slaným karamelem a broskev s prossecem. A protože slaný karamel moc dobře znám, i když mě tato možnost velmi lákala, dala jsem přednost druhé variantě a dobře jsem udělala. Zmrzlina nebyla hutná a krémová, ale naopak byla svěží a kombinace broskví s prossecem byla opravdu skvělá.

Dalším důležitým bodem na mém seznamu bylo vystoupení skupiny Prague Cello Quartet. 4 mladí muži, kteří rozezněli svá cella tak, že mé srdce zaplesalo. Opravdu nádherný zážitek, hudba je mou slabostí a zvláště pak v případě, kdy takto krásně zní.

A tak s velkým úsměvem v duši i na tváři jsem mohla spokojeně ukončit své dyzajnové putování.

Co ještě k samotnému Dyzajnu říci?

Nejspíše právě díky vysokým teplotám zde tentokrát nebylo tolik lidí jako minule, takže nebylo tak těžké si vše řádně a v klidu prohlédnout bez zbytečného mačkání a šlapání na boty.

A zdali pojedu i na podzimní Dyzajn? Kdo ví..? =)