FLAPJACKS


Flapjacks neboli ovesné tyčinky, tak se jim říká v Anglii, Skotsku a Irsku. Američané si pod tímto názvem představí spíše palačinky či lívance.

Určitě Vám nebudu říkat, že je to zdravá pochoutka, protože obsahuje především ovesné vločky, ale je to určitě lepší varianta všech kupovaných tyčinek, které jsou na našem trhu, už jen díky tomu, že si jich za pár korun můžete nadělat spoustu a hlavně si je můžete namíchat dle Vaší chuti..=)

A ta největší výhoda těchto tyčinek je, že jsou tak šíleně jednoduché a rychle hotové.. ;)

Jediné co je potřeba mít v zásobě, a teď se dostáváme k tomu hlavnímu, je předem připravený Golden syrup. Ano, konečně přidávám další recept, kde jej můžete využít..=)

* Samozřejmě, že si jej můžete koupit, ale myslím, že jsem ho zahlédla snad jen v prodejnách Mark & Spencer za dost velké peníze.


Směs:

- 450 g ovesných vloček

- 200 g másla

- 200 g Golden syrupu

- 100 g třtinového cukru

- 100 g mandlí

- 50 g brusinek

- špetka soli


Postup:

Do hrnce vložíme máslo se syrupem a při nižší teplotě necháme rozehřát. Do tekuté směsi přidáme cukr a mícháme, dokud se směs nespojí a cukr nerozpustí.

Takto připravenou směs dáme na chvíli stranou, aby trochu vychladla.

Mezitím si odvážíme ostatní suroviny a nahrubo nasekáme mandle.

Do tekuté směsi postupně zapracujeme ovesné vločky, mandle, brusinky a přidáme špetku soli.

Směsí poté naplníme formičky, vložíme do předehřáté trouby na 170°C a dáme péct na 20 minut (dokud tyčinky nezezlátnou).

Tyčinky necháme ve formičkách po vytažení z trouby vychladnout, aby šly pak jednoduše vyndat.

* Tyčinky si můžete udělat v podstatě s čímkoliv, ať už jsou to různé ořechy, sušené ovoce či kousky čokolády. Záleží jen na Vás..=)

* Tento recept je věnován při příležitosti eventu všem "Káčerům", kteří se honí s navigací za novými místy a nachází tak i mé recepty.. ;)