ÓDA NA DISH


Když jsem se doslechla, že je v Praze podnik, kde mají údajně ty nejlepší burgery a navíc zde můžete strávit maximálně 2 hodiny a pak musíte uvolnit místo dalším strávníkům, chtěla jsem jej navštívit a přesvědčit se o tom sama.

Hned po příchodu jsem si říkala, že tohle místo určitě nebude špatné, protože v přední části bistra můžete nahlížet kuchařům přímo pod ruce.

Slečna nám při usazení rovnou připravila příbory s ubrousky a nechala nám čas na seznámení se s menu.

Na výběr bylo z 11 burgerů, což si myslím, že je dostatečné množství na to, aby si tam každý našel ten svůj. Navíc byl zde jeden i pro vegetariány, pokud by neměly chuť zrovna na salát.

Já si vybrala burger Kahuna, který mě nejvíce zaujal svou ananasovou salsou s chilli.

A protože mám vždycky co dělat, abych snědla celý burger, objednali jsme si do dvojice pouze jedny hranolky s česnekem a petrželkou.

Ani jsem se nenadála a najednou přede mnou stál burger. Vypadal moc hezky, bulka měla krásnou barvu a hranolky voněly česnekem.

Jedno zakrojení (do rukou jej nikdy neberu, protože nemám ráda pocit ulepených rukou) stačilo, abych věděla, že tahle bulka bude jiná než ty běžné. Byla měkká a neměla takovou tu drobivou tendenci. Maso bylo uprostřed pěkně růžové a v ústech se jen rozplývalo. Svěží chuť ananasu jen podtrhovala lehká pikantnost chilli.

V burgeru nebyla jediná kapka majonézy či nějakého jiného dresinku a přesto byl velmi šťavnatý a chutný.

Po prvním ochutnání jsem si byla naprosto jistá, že tuto dobrotu sním až do konce a na talíři mi tentokrát nic nezbude a nemýlila jsem se.

Jedinou jeho nevýhodou je pouze to, že jej teď budu s každým dalším burgerem srovnávat a jsem si jistá, že svého konkurenta jen tak nenajde.

Samotné hranolky byly také chutné, kombinace česneku a petrželky burger vůbec nerušila, nebyly přesolené a nepřišly mi ani příliš mastné.

K pití jsem si dala domácí kiwi limonádu, která byla na mne trochu sladší, ale chuťově nebyla vůbec špatná.

Podnik není příliš velký, v zadní části se nachází 7 stolů. Personál byl velmi milý a především usměvavý, což vždy ráda vidím.

Ačkoli cena za samotný burger se tady pohybuje kolem 200Kč, nemám problém tuto cenu za takto výborný burger zaplatit a jsem si naprosto jistá, že do tohoto podniku se určitě ještě vrátím.