PO BRNĚNSKÝCH KAVÁRNÁCH


Nedávno jsem se rozepsala o kavárně v Praze, která mě uchvátila spíše svou atmosférou než sladkostmi a tak jsem se rozhodla navštívit pár dalších podniků, tentokrát však v Brně.

Protože cesta z jihu Čech do Brna mi nějaký čas zabere, první na co myslím, když vysednu z autobusu, je káva. Svou první jsem si tedy dala ve Strabucks, protože jsem měla velkou touhu ochutnat jejich Pumpkin Spice Latté a porovnat tuto "značkovou" kombinaci s běžnými dýňovými kávami, které ochutnávám tento podzim téměř všude. A bohužel musím říci, že jsem byla velmi zklamaná, protože jediné co mi zůstávalo v ústech, byla šílené sladkost. Káva byla sice sama o sobě sladká díky šlehačce, ale žádnou výraznou chuť dýní jsem neobjevila.

Má další zastávka byla v Café Momenta. Z venku nás lákala dýňová strašidýlka a to by bylo asi všechno k tomu pozitivnímu. Ano, uvnitř sice moderní styl a betonový design, ale na mě to nijak nezapůsobilo. Ke kávě podávají cukrové homolky, což jsem ještě nikde neviděla a vypadalo to hezky. To samé ovšem nemohu říct o vitríně se zákusky, které vypadaly jako strojová výroba a nepátrala jsem po tom, jestli opravdu jsou. Dodala jsem si však odvahy a vyzkoušela citronový dortík. Zklamání, které přišlo se snad ani nedá popsat. Zůstávala po něm zatuchlá chuť v ústech, opravdu nikdy jsem nic takového ještě nejedla, nechutnal mi a ani jsem jej nedojedla. Slovy mé společnice: "Nejlepší na tom byly ty kuličky rybízu."


O kousek dál jsme se zastavily v kavárně zvané SKOG. A už teď vím, že se sem musím vrátit. Útulné prostředí, příjemná atmosféra, milý a ochotný personál, tlumená světla, velká okna, čisté linky,... a tak bych mohla pokračovat dál. Objednala jsem si domácí limonádu s příchutí jasmín a pomeranč a musím říct, že mi velmi chutnala. Jemné tóny, lehce sladká a osvěžující. Opravdu příjemná kombinace a v teplých letních dnech musí být naprosto ideální. Doplněna byla mraženým plátkem pomeranče, který se pomalu rozpouštěl, velmi pěkný nápad. Z dortíků jsem si vybrala višňovo-skořicový dort, který byl naprosto úžasný. Příjemná chuť, lehce kyselkavá po višních ovoněná trochou skořice, která celý dort podtrhovala. Navíc byl plný celých višní a nebyl přeslazený. Osobně bych malinko osolila korpus, aby sám o sobě nebyl úplně bez chuti, ale jinak celkově tomu dortu nemohu nic vytknout.


Další zastávka byla v kavárně Morgal, kterou jsme nejdřív nemohly najít, ale měly jsme velké štěstí, že jsme to nevzdaly, protože bychom byly o hodně ochuzeny. Prostředí bylo příjemné, čisté, se zajímavou malbou na stropě a originálně malovanými židlemi, které mi přišly úsměvné. Jelikož sladkého jsme za sebou měly hodně, rozhodly jsme se pro rajčatovou polévku. Na rajčatovou polévku si já osobně příliš nepotrpím, ale po téhle jsem ochotná změnit názor. Byla jemná, krémová a skvěle dochucená a klidně bych na ni chodila několikrát do týdne. Jako závěrečnou tečku jsme si daly nakonec čokoládový dortík s mořskou solí. Ano, zní to zvláštně, ale byl opravdu velmi chutný a já mám sladko-slanou kombinaci velmi ráda. I když čokoládu samotnou nevyhledávám, umím ocenit kvalitní kousek a tento určitě byl, ačkoli pro mě byl dost sladký.


Naše úplně poslední zastávka byla v Cupcakekárně, o které se teď dost mluví a ohlasy jsou na ni různé. Rozhodla jsem se tedy udělat si názor na jejich cupcaky sama. Prodejna je pěkná, milá, ale k večeru už bohužel výběr nebyl příliš velký, takže jsme se rozhodly pro dvě varianty. První byl jablečný cupcake. A druhý byl mrkvový cupcake s ořechy. Bohužel jsem příliš nadšená nebyla ani z jednoho. Na jablečném nebylo nic, co by mě nějak uchvátilo, obyčejné těsto s trochou jablečného rozvaru a vyšlehaným máslem. Mrkvový s ořechy mi celkem chutnal, ale pouze jeho spodní část, kterou bohužel zazdila šílená vrstva opět jen vyšlehaného másla, která nebyla ničím ochucená. Jen sladké máslo, což mi přijde jako velká škoda, protože základem bylo našlápnuto docela dobře. Takže ne, opravdu se pro další capcaky sem znovu nevydám.


Při další cestě do Brna alespoň vím, kam určitě znovu zajít a kam už se nikdy nepodívám, místo toho budu hledat další místa, která by mě mohla opět něčím okouzlit..=)