PODZIM


A podzim je konečně tady! Moje nejmilejší část roku - úžasné barvy, listí pod nohama, příjemné teploty, kabátky, měkoučké šály, horká káva v kelímku, dýně, procházky a především podzimní vzduch a jeho vůně... =)

Takhle bych mohla pokračovat ještě hodně dlouho, je toho zkrátka spousta, proč je právě podzim pro mě tak oblíbený a důležitý.

Je to především další část roku a pro mě i začátek nového roku. Nemám to nastaveno jako většina lidí, že nový rok začíná v lednu, ale právě v září, což bude určitě ovlivněno i tím, že se vracím po prázdninách zpět do práce.

Létem tedy všechno končí, uzavírá se jedna velká kapitola a já začínám opět od začátku se seznamem přání a úkolů, které si vždy sestavuji již na konci prázdnin. A letos ten podzim bude opravdu pořádně naplněn aktivitami..=)

Především se vracím zpět na pole dance, který mi přes prázdniny hodně chyběl. Momentálně se mě drží rýma, ale jakmile se budu moct pořádně nadechnout, nazuji si své zářivě modré botky a začnu opět běhat, protože právě podzimní výběhy jsou ty nejkrásnější..=)

Také se vracím zpět na hodinu jógy, se kterou jsem začala až vloni a to pouze z prostého pocitu, že toho pro sebe dělám málo. Nebudu Vám lhát, nejsou to moje nejoblíbenější lekce, miluji tanec a trochu akčnější činnosti, ale na druhou stranu jsem se naučila na těchto hodinách zklidnit svůj dech a na chvíli utéct z toho každodenního shonu a vnímat vlastní tělo. A abych se jógu naučila mít aspoň o malinko radši a rozhýbala se hned ráno, přihlásila jsem se do 30 denní výzvy. Až budu mít za sebou všech 30 dní, určitě se podělím o to, jestli mi to něco dalo a posunulo mě to o kousek dál.

Ale abych se nevracela jen k tomu, co už znám, rozhodla jsem se vyzkoušet i něco úplně nového - SALSU. První hodina začíná až v říjnu, takže do té doby si zatím mohu jen představovat, jaké to bude, ale jsem na to dosti zvědavá..=)

A aby to nevypadalo, že se budu honit jen za pohybem, čeká mě také nová divadelní sezóna. Ta spousta společenských šatů a střevíčků se v šatně už jen třese na to, až je zase opráším a vezmu za kulturou. Určitě se zajdu podívat na mé oblíbené kusy, ale také půjdu objevit i nová představení. Příští týden se vydám do Prahy na přenos Hamleta, kterého jsem sice už uviděla, ale Benedict Cumberbatch mě v této hře natolik uchvátil, že jej musím vidět ještě jednou..=)

Největší radost má ale z dovolené, která mě teprve čeká. Paradoxně to bude moje úplně první dovolená na podzim, ale o to víc se těším. Zatím Vám neprozradím kam to bude, protože tohle bude dovolená minimálně na jeden pořádný článek..=)

Sama vidím, že skoro za každý odstavcem mám smailíka. Proč? Mám prostě radost a pocit, že právě na podzim se cítím vždycky nejvíc šťastná a víc si užívám života než v jakékoli jiné roční době..=) Už se nemůžu dočkat až si dám své letošní první dýňové latté, dýňovou polévku, koláč, lívance... Vezmu si teplejší šaty, na ně si obléknu kabátek, krk ozdobím šálou a s kelímkem kávy v ruce se vydám na Trh U vrby. A takových radostí a drobností bude mnohem, mnohem víc, Vám píši jen ty nejdůležitější.

A co Vy? Máte taky tak rádi podzim nebo si užíváte jiné roční období? =)