RÁJ V CENTRU PRAHY: STYL & INTERIÉR


Tak se opět hlásím o slovo..=) sice zatím ještě nepeču, ale byla jsem hledat nová místa, kde mají něco dobrého. Původním plánem bylo při cestě do Prahy oběhat spoustu kaváren a zjistit, kde mají dobrou kávu a vynikající dorty. Plán to byl sice hezký, ale našla jsem místo, které mě naprosto okouzlilo, zdrželo o něco déle a již nebyl čas na další..=D

A to místo se jmenuje Styl & Interiér. Nachází se v samém centru Prahy, kousek od Václavského náměstí. Je tak dobře skryté, že bych jej jen tak nenašla. Je až s podivem, že takový kousek ráje klidu a odpočinku se nachází na tak hlučném místě.

Ke kavárně patří obchod s nábytkem a kavárna je vlastně showroom, kde si můžete vybrat kousky do svého bytu..=)

Do kavárny se vstupuje průjezdem a v jejím dvoře je kouzelná zahrada s altánkem, zelení a staletými platany. Tohle místo jsem si prostě zamilovala. A i když nebylo pěkné počasí, chtěla jsem se usadit do zahrady (pro posezení v tomto počasí byly připravené deky).Interiér kavárny je také krásný. Při vstupu na mě dýchlo teplo a vůně čerstvých sušenek. Působilo to na mě velmi domácky, takže příště, i když nebude počasí na posezení venku, si ráda vychutnám i atmosféru interiéru.

Ačkoliv miluju kávu, dala jsem si tentokrát čaj a mou volnou byla kombinace bílého čaje s vanilkou a grapefruitem. Musím připustit, že měl velmi jemné tóny a chutnal mi.

Hlavní otázkou ovšem bylo, jakou sladkost si dát. Vitrína plná dortů, především cheesecaků, byla pro mě velkým oříškem. Rozhodla jsem se však pro klasický vanilkový cheesecake s višněmi a k němu jednu levandulovou sušenku a oříškovou sušenku T. G. Masaryka.

V cheesecaku sice byla vidět semínka z pravé vanilky, ale u toho veškeré nadšení po ochutnání skončilo. Cheesecake je pro mě prostě sýrový dort, který nemůže být nikdy z tvarohu. Tvaroh mám sice velmi ráda, ale prosím neříkejme potom těmto dortům cheesecake, ale klidně jen tvarohový dort.

Naneštěstí ani sušenky, které úžasně voněly celou kavárnou, to moc nezachránily. Měla jsem pocit, že obě měly základ na způsob lineckého pečiva, jen s tím rozdílem, že v jedné byly ořechy a v druhé levandule, které bylo opravdu hodně. Možná to byl jen můj dojem a mám radši jemnější chutě, ale na mě byla dost výrazná.

I přesto, že jsem nebyla z dortu ani sušenek příliš nadšená, musím tuto kavárnu jednoznačně doporučit. Je to malý kousek ráje, kde se na chvíli zastaví čas a kde se dá relaxovat.
Budu jen doufat, že při příští návštěvě budu mít větší štěstí při volbě dezertů..=)