TRH U VRBY


Před týdnem jsem se byla podívat na trh U vrby, o kterém jsem už mnohokrát slyšela, ale vždy byla příliš líná na to, v sobotu ráno vstát a vyrazit se na něj podívat.

Mé očekávání bylo jasné, trh jako každý jiný, taková ta klasika - místní prodejci, především zelenina, sýry, jogurty, apod.

Musím se přiznat, ale můj hlavní důvod, proč bych měla jít, byl ochutnat opět něco z nového podniku Born in London, který zde měl mít také stánek.

A tak jsem tedy vstala, na krk šálu a pořádné rukavice, protože bylo velmi chladno.

K mé velké radosti jsme hned objevila stánek s kávou, kterou potkávám na různých slavnostech a jejich úžasně jemné latté si vždycky musím dát. S kelímkem, který mě hřál v dlaních, se mi šlo hned lépe a mohla jsem objevovat, co nabízí to velké množství stánků.

Samozřejmě jsem našla spoustu ručně dělaných výrobků, které byly velmi pěkné, ale jejich cena se mi občas až tak moc nelíbila, ale chápu, je to ruční práce, tak je třeba ji ocenit..=)

Mezi dalšími stánky byla právě zelenina, kterou jsem očekávala, a vypadala velmi krásně, sýry, jogurty, houby, maso, uzeniny a dokonce i pravé ruské pirohy.

Našla jsem zde stánek pouze s karamelem, který jsem ještě nikde neviděla a také čajovnu a čerstvé džusy.

Co mě však velmi překvapilo, bylo množství stánku s dobrotami. Ať už klasické koláče, dnešní cupcaky, cheesecaky a spousta dalších pekařství zde nabízela své domácí výrobky a já jen litovala, že nemám k sobě parťáka, který by mi pomohl se rozhodnout, co všechno ochutnat a o tak velké množství se se mnou podělit.

Nakonec však vyhrál brusinkový cupcake se skořicovým krémem. Chutnal mi, byl vláčný, nadýchaný, měkoučký, krém nebylo pouze ochucené máslo, což jsem velmi ocenila, jen škoda že se brusinky propadly až na samotné dno. Ale za krásných 25,- se mu nedalo nic vytknout...=)

Našla jsem i stánek Born in London, kvůli kterému jsem se sem vlastně vypravila a i když nabízeli spoustu dobrot, nejvíc na mě volaly jejich velké muffiny. Od každého jsem si vzala domů jeden - čokoládový a banánový.

Bohužel musím říct, že banánový byl tak strašně suchý, že by měl mít na sobě varování: konzumovat pouze při čaji. A čokoládový? Ten byl o něco lepší, kombinace hořké a bílé čokolády byla sice fajn, ale také byl trošku sušší.

Nakonec, já milovník kávy, jsem se rozhodla, že ochutnám některý z čajů a dopřeji svým zmrzlým prstům opět trochu tepla. Rozhodla jsem se pro Šum motýlích křídel, který se mi líbil jednak svým názvem a hlavně proto, že sliboval jemné tóny. Ačkoliv já čaj piji opravdu výjimečně, musím říct, že mi chutnal a mým prstům dopřál patřičnou úlevu..=)

Když to tedy shrnu, ano, na trhy vyrazím příště zas, protože už teď slibují vánoční tématiku a já jsem hrozně zvědavá, co všechno si prodejci na mě připraví a hlavně vyrazím s nějakým dobrovolníkem, který mi pomůže ochutnat větší množství z místních dobrot, na které se už teď velmi těším..=)