VÁNOČNÍ POHODA V KYJOVĚ


Když jdu vyzkoušet novou kavárnu, jen málokdy očekávám, že bude natolik dobrá a zanechala ve mně natolik velký dojem, aby si zasloužila vlastní článek, ale tahle kavárna si ji zaslouží. A tato kavárna se jmenuje Pražírna.

Už venkovní úprava napovídala, že by se mohlo jednat o pěkný a čistý podnik, avšak interiér předčil má očekávání. Krásná, moderní kavárna, čistá, světlá, vzdušná a v přírodních barvách. Přesně takovéto místo, které má svého ducha. Nábytek přímo vybízel k tomu, aby se člověk usadil do křesla, vydechnul a vychutnal si kávu.

Velmi mě baví místa, kde mají zdi uzpůsobené k tomu, aby se na ně mohla psát křídou nabídka, avšak tady byla jedna stěna věnována dětem, které se na ní mohly vyřádit.

Tato kavárna má navíc klavír a malinké podium, kde jsou občas pořádána vystoupení.

Automaticky nám byla podána voda v litrové karafě. Stále se divím, že na spoustě místech ještě není tato milá pozornost zavedena zcela běžně, zvlášť když i taková maličkost potěší, mě teda určitě..=)

Na mlýnku byl výběr ze dvou druhů káv, jakmile jsem však viděla, že nabízí perníčkové cappuccino, volba byla jasná. Servírování bylo pěkné, jednoduché a ke kávě každý dostal malý perníček. Káva byla jemná, měla hustou pěnu a tu dokonalou perníčkovou chuť, kterou mám tak ráda, i když byla trošku sladší.

Ke kávě jsem si vybrala vánoční cheesecake a byla jsem moc zvědavá, jaký bude. Mé nadšení neopadlo ani u dezertu. Opravdu jedno z mála míst, o kterém mohu říct, že skutečně nabízí pravý cheesecake přesně z toho, z čeho má být. Byl jemný, krémový a hutný jak by měl být a celé tajemství vánočního cheesecake se nacházelo ve skořici, které bylo přesně jen na podtržení celkové chuti. Jedno malé mínus bylo pouze to, že neměl typický základ ze sušenek, ale spíše z těsta. Musím však říct, že mi to nějak extra nevadilo.

Měla jsem také možnost ochutnat domácí limonádu kombinace - hruška a zázvor. Byla na mě trošku sladší, ale hruškový tón byl velmi příjemný, bohužel zázvor jsem však vůbec necítila.

Celkovou vánoční atmosféru dotvářely koledy a obsluha se sobími parůžky, která byla milá a příjemná. Jsem si tedy naprosto jistá, že se sem vydám znovu..=)