VELIKONOCE U VRBY


Nastal první letošní trh u vrby a s ním i předzvěst jara. Moc jsem se těšila, že konečně zase začnou trhy, obzvlášť když se již ten první nesl ve velikonočním duchu.

A protože jsem byla z minulých trhů poučená, že sem nemohu chodit sama, abych to mohla co nejvíc ochutnat, vzala jsem si s sebou posilu.

Chvilku před 9 jsme dorazily na trh, který byl už v plném proudu, a všude byla spousta lidí v dobré náladě. Abychom byly i my, musely jsme si dát kávu, bez které já bych po ránu nemohla fungovat..=)

Pomalou chůzí jsme obešly všechny stánky, abychom věděly, kde nabízí největší lákadla, pro která se později vrátíme.

Stánky nezklamaly, opět se zde nacházela většina z těch, které jsou zde zcela běžně, ale našlo se zde i pár novinek. Jednou z nich byl stánek obchůdku ATD, který nabízel šperky z recyklovaných kytar. Na tenhle nápad jsem již narazila na jejich stránkách a byla jsem ráda, že jsem si šperky mohla konečně prohlédnout na vlastní oči.

Co se týče šperků všeobecně, těchto lákadel bylo všude opravdu dost, jen si z toho množství něco vybrat..=)

Další z novinek byla kola, růžová kola, milá kola, prostě rekola. Skvělý nápad - zaregistrujete se, najdete kolo, zadáte kód, odemknete, jedete a zase vrátíte. Systém, který vždycky obdivuji v Londýně, máme najednou i u nás.

K velikonoční tématice pak nesměly chybět vajíčka, věnce, vrbové proutí, ale našly se zde i králíčci, ze kterých nebyly nadšené pouze děti..=)

Mezi stánky jsme našly i naši usměvavou Evičku z Andělských radostí, která opět nabízela spoustu krásných věcí.

A protože kávu jsme již měly dopitou a zkontrolované všechny stánky, vydaly jsme se na něco na zub. Lenča začala masovým pirogem a já si vybrala zdravější "Red velvet cake" bez lepku. Na pohled vypadal krásně, ale bohužel mi vůbec nezachutnal. Těsto se hodně sypalo, z krému jsem nebyla moc nadšená a červenou ořechovou vrstvu jsem ani nedojedla.

Na spravení chuti Lenča zvolila borůvkový koláčem a já klasický zelňák, který chuťově nebyl špatný, ale hodně suchý.

Nakonec jsme si každá pro radost koupily jedny náušničky. Má volba padla na krásně fialkové z Eviččina stánku, která mi je předávala se slovy: ,,Ať se ti nesmírně vesmírně líbí.", a tak budu mít teď na uších kousek vesmírné krásy..=)

Aby toho všeho nebylo málo, zašly jsme ještě na čokoládový festival, ačkoliv s mým vztahem k čokoládě jsem byla trochu skeptik, co tam budu dělat.

Čokoláda byla opravdu všude - tabulkové čokolády s příchutěmi, čokoládové dezerty a fontány, vaření s čokoládou a především pralinky všech tvarů a chutí.

I když to vypadalo krásně, bohužel mě to moc neoslovovalo. Ale i já jsem si zde našla svou sladkost a to makronky. Vyzkoušely jsme rovnou dva různé stánky. V tom první jsme si vybraly - Bílou čokoládu s bílým pepřem a malinou a Cosmopolitan (brusinka, pomeranč a likér Cointreau). Obě byly krásně měkoučké, ale ta první byla chuťově málo výrazná a pepř nebyl vůbec cítit, ale za to Cosmopolitan byla trefa do černého, ta byla opravdu vynikající.

U druhého stánku jsme vyzkoušely Pomeranč se skořicí a Citron s mátou. Tenhle stánek byla ukázka toho, jaká makronka nemá být. Obě byly velmi tuhé, a ačkoliv byly chutě poznat, přišly mi trošku umělé. Největším paradoxem bylo to, že byly o 5,- dražší než ty u prvního stánku.

Poslední stánek, u kterého jsem se mohla zastavit i já, byla Marmeládová zahrada. Nabídka opravdu bohatá, vyzkoušela jsem opravdu mnoho příchutí, některé mi chutnaly víc, některé mě vůbec neoslovily a některé byly přinejmenším zvláštní, ale věřím, že v tomhle množství si určitě našel každý tu svou příchuť, jako Lenča která si vybrala Malinu s fialkou a určitě neudělala chybu..=)

A tak proběhlo naše dnešní putování. Na další trhy za 14 dní se určitě nedostanu, ale o to víc se budu těšit na ty, které přijdou za měsíc..=)